تحلیل تکنیکال و فاندامنتال سهام فخوز

قبل از اینکه به تحلیل تکنیکالی این شرکت بپردازیم در ابتدا این شرکت را از لحاظ بنیادی بررسی کنیم.

شرکت فولاد خوزستان شرکت فولادسازی ایرانی است که هم اکنون دومین تولیدکننده فولاد خام در ایران بعد از شرکت فولاد اصفهان می باشد. شرکت فولاد خوزستان در زمینه عملیات ذوب، ریخته گری، نوردفلزات آهن و فولادهای آلیاژی جهت تولیدانواع مقاطع هندسی فعالیت دارد.این شرکت متشکل از از سه واحد اصلی تولید برای عرضه محصولات میانی و نهایی است. این سه واحد شامل کارخانه گندله سازی، کارخانجات احیا مستقیم و بخش فولادسازی است.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال شرکت فخوز

کارخانه گندله سازی شامل دو مدل گندله سازی، هر یک به ظرفیت اسمی 3/2 میلون تن گندله سنگ آهن از پودر تغلیظ شده تولید می کنند. در کاخانجات احیا مستقیم گندله های سنگ آهن به آهن اسفنجی تبدیل می شوند. بخش فولادسازی نیز محل تولید محصولات نهایی شرکت یعنی شمش  و تختال از آهن اسفنجی می باشد.

شرکت فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده محصولات نیمه نهایی فولادی مانند اسلب، بلوم و بیلت در کشور است. همچنین این شرکت دومین قطب تولید فولاد خام شرکت و یکی از بنگاه های پیشروی اقتصادی است که در عرصه های ملی و منطقه ای حضور فعال دارد. در طول نزدیک سه دهه فولاد خوزستان طرح های توسعه را در فاز اول از ظرفیت اولیه 1.5   تا 2.4    میلیون تن و در فاز دوم تا 3.2 میلیون تن و هم اکنون بالغ بر 3.8 میلیون تن را محقق ساخته است.

محصولات اصلی در تحلیل بنیادی فخوز شامل شمش و تختا ( بیلت، بلوم ، اسلب ) است که برای تولید انواع مقاطع فولادی ، ورق های گرم و سرد و فولادهای ساختمانی به کار می رود.بیشتر از 55 درصد این شرکت صادراتی است و با دلار فروش خود را انجام می دهد و مابقی در داخل کشور در بورس کالا به فروش می رسد. الان در حال حاضر در بازار جهانی نرخ اسلب و بیلت تقریبا در ناحیه 490 تا 480 دلار در نظر گرفته شده است و فروش های صادراتی این شرکت با این نرخ محسابه می شود..

یکی از مزایای فوق العاده شرکت فخوز که در آینده درخشان این شرکت موثر هست موقعیت جغرافیایی این شرکت هست که در روند صادرات این شرکت نقش کمک کننده ای دارد و هم چنین از نظر منابع آبی مشکلات کمتری نسبت به سایر شرکت ها دارد.

 اگر از نظر بنیادی شرکت فولاد خوزستان یکی از کم ریسک ترین شرکت های موجود در صنعت فولادی است که بخش عمده ای امتیاز به واسطه باثبات بودن وضعیت شرکت و دارا بودن طرح توسعه فراوان می باشد. و در مجموع ریسک سیسماتیک کمتری دارد نسبت به شرکت های صنعت فولادی.

نمودار تحلیل تکنیکال فخوز

از لحاظ تحلیل تکنیکال ابتدا به گذشته فخوز بپردازیم. در گذشته یک الگوی کانال موازی نزولی بسیار قوی با برخوردهای بسیار معتبری می باشد و یک کانال بزرگ و زیگزاگ منحصر دارد و این نماد مقاومت خودش را رد کرده. هم چنین منفی های اخیر بازار بر روند این نماد تایثر گذاشته  است. در ادامه نمودار، یک خط روند صعودی تشکیل داده که با ناحیه های جذاب فیبوناچی برخورد کرده و با خط روند صعودی ترکیب شده و دردو روز اخیر کندل های افزایشی تشکیل داده است.

واگرایی که در اندیکاتور رخ داده است زمانی که صعودی باشد کف ها پایین تر از هم قرار دارند که به معنای افزایش قیمت و رشد قیمت می باشد که امیدواریم در ماه جدید این شرکت رشد بیشتری را تجربه کند.

امتیاز مطلب:
5/5

اشتراک مطالب :

ارسال مطالب جدید به ایمیل شما

برای مشاهده مطالب جدید سایت ایمیل خود را در کادر زیر وارد و ثبت نمایید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

ورود / ثبت نام

لطفا جهت ورود به حساب کاربری یا ثبت نام
شماره تماس خود را وارد نمایید